Постановою Кабінету Міністрів України від 21.06.2017 № 432 затверджено Порядок організації соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності, який поширюється на учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності з числа осіб, яким установлено один із таких статусів:
учасника бойових дій
особи з інвалідністю внаслідок війни
учасника війни
постраждалого учасника Революції.
Професійна адаптація за робітничими професіями здійснюється шляхом професійної орієнтації (в центрі зайнятості м. Ірпінь), первинної професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації з урахуванням їх навичок, умінь та побажань.
Професійна адаптація організовується і здійснюється за рахунок коштів державного бюджету підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності, що мають право в установленому законодавством порядку на здійснення адаптації.
Для отримання послуг з професійної адаптації необхідно письмово звернутися до органу соціального захисту населення (управління праці) за місцем реєстрації або за місцем фактичного проживання (перебування) із заявою. До заяви додаються:
- копія індивідуальної програми реабілітації (для інвалідів війни);
- копія посвідчення учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни, або учасника війни, або постраждалого учасника Революції Гідності, засвідчена підписом особи;
- для учасника антитерористичної операції - копія документа, що підтверджує безпосередню участь в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення з перебуванням безпосередньо в районах проведення антитерористичної операції у період її проведення, що засвідчується підписом учасника антитерористичної операції.
Під час подання копій необхідно пред’явити оригінали документів.
Послуги з професійного навчання надаються одноразово в порядку черговості.
Професійне навчання здійснюється за денною, вечірньою (змінною), очно-заочною, дистанційною, екстернатною формою навчання, з відривом і без відриву від виробництва та за індивідуальними навчальними планами. Строк професійного навчання осіб визначається робочими навчальними планами та робочими навчальними програмами та не може перевищувати 12 місяців у разі організації навчання за робітничими професіями.
Після успішного завершення повного курсу навчання за відповідними робочими навчальними планами та робочими навчальними програмами особи отримують такі документи державного зразка:
свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації
документ про підвищення кваліфікації.
Детальну інформацію учасники антитерористичної операції та постраждалі учасники Революції Гідності можуть отримати в управлінні праці за адресою м. Буча б-р Б. Хмельницького, 5/5А, каб. 19
|