Девіз 2015 року –
«Приєднуйтесь до формування превентивної культури охорони праці»
Упродовж майже всього періоду незалежності України рівень виробничого травматизму у м. Буча мав стійку тенденцію до зниження. Останніми рокам показник виробничого травматизму у місті закріпився на досить низькому рівні.
Впродовж 2014 року на підприємствах міста сталося 2 нещасних випадки виробничого характеру.
1). ПрАТ «Крайкерама» - працівниця при вдяганні верхнього одягу вивихнула плечовий суглоб. Діагноз: самоусунений вивих лівого плечового суглобу. Висновок: особиста необережність.
2). ДП «Деліція» - працівниця підсковзнулася та, падаючи, схватилася за чан в якому розмішувалося тісто. Діагноз: травмування правої кисті, відрізано 4 пальці. Висновок: особиста необережність.
У І кварталі 2015 року було зареєстровано 1 нещасний випадок виробничого характеру:
ТОВ «ЮТЕМ-ЗМК» - працівник отримав непроникаюче поранення правого ока. Під час роботи з кутовою шліфувальною машиною в око потрапив осколок заліза. Висновок комісії: не використання засобів індивідуального захисту.
Проблема збереження здоров’я і життя працездатних громадян має особливе значення, а тематика Дня охорони праці у 2015 році є як ніколи актуальною.
Україна активно інтегрує європейські норми з охорони праці у власну правову систему, створює умови для формування сучасної високої культури і відповідальності за збереження життя та здоров’я працівників.
У першу чергу мова йде про ставлення уряду, роботодавців та працівників до питань охорони праці, їх налаштування на роботу без нещасних випадків.
Досягнути такої узгодженої політики можна шляхом спільного формування та розвитку культури охорони праці через впровадження превентивних заходів, головний девіз яких – зацікавити, навчити, зробити питання охорони праці звичною та невід’ємною складовою нашого життя.
Необхідно орієнтувати та доводити до керівників, закріплювати на рівні свідомості кожного працівника, що заходи з охорони праці та їх виконання не повинні бути за для «галочки», що належна культура охорони праці потрібна насамперед для них, адже ніякі компенсації не повернуть втрачені на виробництві здоров’я та життя. До того ж для роботодавця це економно вигідно, адже очевидно, що видатки на ліквідацію аварійної ситуації (включаючи виплати по випадкам виробничого травматизму) є значно більшими ніж витрати на заходи запобігання виробничого травматизму.
Охорона праці є невід’ємною складовою забезпечення гармонійного розвитку суспільства. Саме тому важливо пам’ятати, що підвищення рівня культури охорони праці в суспільстві – це запорука збереження здоров’я та життя працівників.
Управління праці звертається до усіх працівників, роботодавців, майбутніх роботодавців, громадськості - пам’ятайте, що людське життя - найвища соціальна цінність, і ніщо не може виправдати смерті людини.
|